İnşaat Mimarlık

İnşaat Mimarlık

İnşaat Mimarlık

İnşaat sektöründe son dönemde, gerek dünyada gerekse Türkiye’de önemi ve gerekliliği kabul gören Proje yönetim hizmetleri ve kat karşılığı taahhüt hizmetlerinin sahada en doğru, hızlı ve ekonomik şekilde imalatının yapılabilmesi için gerekli olan yönetim işini kapsamaktadır.Tasarım aşamasında, işveren taleplerinin de dikkate alınması ile fonksiyon şemalarının çıkarılması, genel yerleşim planlarınına oluşturulması ve cephe etüdlerinin yapılmasından malzeme seçimlerinin netleştirilmesine kadar bir dizi süreç takip edilmektedir.Danışmanlık hizmeti olarak sizlere projelerin incelenmesi, yatırımcıların sertifika alma sürecinde ihtiyaç duyduğu teknik desteğin sağlanması, alınabilecek kredilerin önerilmesi vb konularda destek oluyorum.

Kurumsal olarak; temel çıkış noktam, “Kurumsal değerlere sahip çıkarak Avrupa Birliği standartında bir inşaat şirketi oluşturmak” şeklinde belirledim. Temel faaliyet alanlarım;
1. Mağaza Dekorasyonları
2. Ofis İç Dekorasyon Uygulamaları
3. Market İnşaatı ve Dekorasyonları
4. Banka Şubeleri İnşaat ve Dekorasyonları
5. Eski Eser Restorasyon ve Yıkım Uygulamaları
6. Kat karşılığı konut işleri
7. Betonarme güçlendirme kaba inşaat işleri

Gayrimenkul alanında yatırım yapılabilecek alanlar geliştirme ve kendi portföyümdeki yatırımcım ile ilgili çalışmalar yapmaktayım.

Temelden, zirveye ulaşmayı gaye edindiğim düşünce yapım ile her projeye değer veriyorum ve çalışmalarımı bu doğrultuda gerçekleştiriyorum. Zemin etüdünden peyzaja, animasyondan, maket çalışmasına kadar tüm aşamalarda sizlere yaratıcı çözümler sunuyorum ve mimari açıdan kusursuz hizmeti, anahtar teslim anlayışımla bütünleştiriyorum.

Tecrübemle 2008 yılından bu yana hayata geçirdiğim tüm tasarım design projelerimde güvenli konutlar, güvenli gelecek düşüncesi geleceğin pasif evleri, geleceğin evleri, yapay zekalı evler, ekolojik geri dönüşümlü yenilebilir enerjili evler ile yola çıktım ve gücümü, mimari projelerim ile dışarıya yansıttım. Mimari projelerde, ilk adımdan son adıma kadar titizlikle çalışarak özgün projeler ortaya çıkartmaya amaçladım ve bu amacıma ulaşarak bugünlere geldim. Şimdi birlikte daha ileriye gitme zamanı!

Gelişen dünyada yok olmaya yüz tutmuş ya da yok olmuş yerel ve özgün değerleri korumak için kullanılan en yenilikçi araç kentsel tasarımdır. Kentsel tasarımlar sadece binaları, konutları değil yapıların aralarındaki sokaklara kadar uzanacak kapsamlı bir çalışmanın ürünüdür. Kısacası kentsel tasarım yenileşme alanlarına tasarım yapmaktır denilebilir. Tabi bu gibi tasarımlar bazen eski yapılar için geliştirilirken, bazen de yeni yapılacak yapılar için yeni yaşam şekilleri oluşturur. Yani her bölge, her kesim için insanlara sunulan değişim projeleri mevcut olmakla birlikte, topluma göre veya tercihlere göre bu projeler hayata geçirilir.

Projelendirme aşamalarında kentleri tasarlarken, yaşamsal kurgunun temel parçası olan insan faktörü, benim için de başlangıç noktasıdır. Bu yüzden projelendirme yaparken her zaman önceliğimin sizden yana olduğunu hatırlatmak isterim. Çünkü Çağlar Arlı olarak ben, bu doğrultuda yaşam alanlarını üretirken, bölge halkının kültürel değer ve alışkanlıklarını baz alarak hareket ediyorum. Kentsel tasarım ve dönüşüm projelerimde planlama, çevre tasarımı ve inşaat mühendisliği ile bütünüyle yaşayan mekanlar yaratırken o mekanların dışında da bir dünyanın var olduğunu sizlere göstermek istiyorum.

Projelerinizin mimari tasarım aşamasını ve devamında atacağınız adımları etkileyici mimari çizimler ve 3D animasyonlarla birleştirerek daha sürdürülebilir ve ilgi çekici çalışmalar haline getirmek ister misiniz?

Bireylerin uyum içinde yaşamalarını sağlamak, onlara nitelikli bir yaşam tarzı sunmak ve bunun için sağlıklı ve sosyal bir çevreyi oluşturmak her insanın hayali olduğu gibi, benim de sadece işim değil, hayatı algılama prensibimdir.

İnşaat, yapı ve yapı tasarım sektöründe firmanızın veya kuruluşunuzun adını duyurmanın, müşterilerinizi etkilemenin en etkili yollarından birisi de bilgisayar ortamında hazırlanmış 3d mimari çizimler ve animasyonlardır. Bu animasyonlarla henüz düşünce aşamasında olan projelerinizin, bittikten sonraki hali görebilir ve müşterilerinizin yapı hakkında önceden fikir edinmelerini sağlayabilirsiniz. Sunumlarınızda ve öngörü izlenimi yaratmak istediğinizde bu şekilde bir çalışma, sizi her zaman bir adım daha ileriye götürür.

Mimari projelerin görülebilir, gösterilebilir hale getirilebilmesi için atılacak en önemli adımlardan birisi de Mimari Modelleme’dir. Gelişen teknolojik imkanlar ve gelişen yapı anlayışıyla sizleri, Mimari Modelleme alanın uzmanlaşan ve bu uzmanlığını işlerine yansıtan tecrübeli bir ekibin içine  davet ediyorum. Sizleri, projelerinizi tanıtmak, yarattığınız dünyayı karşı tarafa daha iyi aktarabilmek ve kampanyalarınızı daha çarpıcı hale getirebilmek adına Çağlar Arlı çatısı altına bekliyorum.

Doğal ve kültürel kaynakları, insan yararına, mutluluğuna, güvenliğine, sağlığına ve konforuna konfor katmak için estetik ve bilimsel ilkeler çerçevesinde ele alan, mekan ve arazi planlaması, tasarımı, yönetimi, korunması ve onarılması konularını kapsayan Peyzaj Mimarlığı aynı zamanda kültürel ve doğal değerlerin korunması ve sürdürülebilir ekolojik adına da önemli bir yere ve öneme sahiptir. Çağlar Arlı olarak ben de bu değerlerimize sahip çıkıyor ve Mimari Tasarım alanında, Peyzaj Mimarlığı ile dünyaya farklı bir bakış açısı ile yaklaşıyorum.

Çağdaş dünyanızın mimarlığını yapıyorum. Yaşayan Anadolu. Geçmişten günümüze günümüzden geleceğe taşınan melez miras. Sınırları Olmayan mekanlar. Yaşayan geometri doğaya dönüş. Tasarımlarımda batının yalınlığı ve sadeliğini doğunun mistik gizemini ve büyüsünü anadolunun mirasını kullanmaktayım.